Kurumsal

 

 Damga Uzaktan Eğitim Sistemi, Yediiklim Yayıncılık ile ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar sonucunda 2010 yılında kurulmuştur. Kurulduğu ilk günden bu yana yurtiçi ve yurtdışı kaynaklarını kullanarak altyapı çalışmaları gerçekleştirmiş, Türkiye’nin alanında önde gelen yazılım şirketleri ve bilgisayar mühendisleri ile Dünya’da bir ilk olacak uygulamalara imza atmayı hedeflemiştir.

Sistemin kurucuları, KPSS alanında Türkiye’nin ilklerine imza atmış Bülent TANIK ve Erhan ÖZLÜ’dür. Eğitim Yönetimi ve Denetimi Uzmanı Bülent TANIK, KPSS alanında öğretmen adayları için ilk yaprak test setini yayınlamış, ayrıca bu alanda Türkiye Geneli sınav uygulamalarını başlatmıştır. Avukat Erhan ÖZLÜ, KPSS alanında öğretmen ve memur adayları için ilk yaprak test setine editörlük yapmıştır.

Damga Uzaktan Eğitim Sistemi, bugün için Türkiye ve Hollanda lokasyonlu, tamamı kullanıma açık toplamda 3 adet 1 GigE (1000 Mbit) Dedicated Port’a sahip sunucu altyapısıyla, uzaktan eğitim konusunda Türkiye’nin en gelişmiş altyapısına sahiptir.

Bu sayede, aynı anda binlerce adayın sisteme girerek canlı soru çözümü, turnuva, bilgi yarışması gibi hizmetlerden faydalabilmesi sağlanmaktadır.

Damga Uzaktan Eğitim Sistemi’nde yer alan ve dünyada bir ilk olma özelliğine sahip bazı uygulamalar için “faydalı ürün” noktasında tescil başvurusu yapılmış ve onay aşamasına gelinmiştir. Ayrıca “patent” başvurusu yapılan bazı uygulamalar da çok kısa bir süre sonra değerli kullanıcılarımızın hizmetinde olacaktır.

Sistem genelinde halen,

v 2 bilgisayar mühendisi,

v 1 sistem mühendisi,

v 2 bilgisayar yazılımcısı,

v 15 eğitimci,

v 3 idari personel

tam / yarı zamanlı görev yapmaktadır.