Sıkça Sorulan Sorular
 

 

Ben Yediiklim Eğitim Kurumları öğrencisiyim. Devam ettiğim şube tarafından bana Yediiklim – Damga Uzaktan Eğitim Video Kart verildi. Bu kartla sisteme nasıl üye olabilirim?                                                  

 Site üzerinde ana sayfada yer alan “YEDİİKLİM ÖĞRENCİSİYİM, ÜYE OLMAK İSTİYORUM.” Linkine tıklayarak karşınıza gelen sayfadan aktivasyon kodunuzu giriniz. Ardından sizden istenen üyelik bilgilerini eksiksiz olarak doldurunuz. Bu sayede üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ben Yediiklim Eğitim Kurumları öğrencisi değilim ancak bu sistemden faydalanmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

 Ana sayfa üzerinde yer alan “YEDİİKLİM ÖĞRENCİSİ DEĞİLİM” linkine tıklayarak istenen bilgileri doldurup kredi kartı ya da posta çeki yoluyla ödemenizi tamamlayıp, üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Sisteme kayıt olurken belirlediğim kullanıcı adımı – şifremi unuttum. Şimdi ne yapacağım?

Kullanıcı adınızı ya da şifrenizi unutmanız / kaybetmeniz halinde destek@damgakpss.com adresine mail göndermeniz gerekmektedir. Tüm mailler en geç 24 saat içerisinde cevaplandırılmaktadır.

 

Video derslerde 7 kez kullanım hakkı olduğu belirtilmiş. Videonun bir bölümünü izlesem bile izleme hakkım gider mi?

Uzaktan eğitim sistemi içerisinde yüklenen her bir video dersin, yıl boyunca toplam 7 kez izlenme hakkı bulunmaktadır. Bunun temel nedeni, uzaktan eğitim sistemlerinde video izlemelerin suiistimal edilmesidir. Geçmiş yıllarda bazı kullanıcılarımız kullanıcı adı – şifrelerini arkadaşlarıyla paylaşmış, aynı videonun yüzlerce kez farklı bilgisayarlar tarafından izlendiği tespit edilmiştir. Bu nedenle herhangi bir videoya giriş yaptığınız an 1 izleme hakkınızı kullanmış sayılırsınız. Sistem içerisinde hangi videoyu kaç kez izlediğinizi ayrıntılı olarak görebileceğiniz bir ekran bulunmaktadır.

 

Dersler toplu olarak mı yoksa parça parça mı sisteme yüklenecek?

Video ders sisteminde, bire – bir dershane mantığına göre hareket edilmektedir. Tüm öğrencilerimize sezonun başında eğitim verilecek dersler – konular – süreler bildirilecek ve dersler bu programa göre parça parça sisteme yüklenecektir. Sınava 1 ay kala tüm video dersler tamamlanmış olacaktır. Site üzerinden yapılacak her türlü duyuru, öğrencilerimize yazılı bildiri niteliği taşımaktadır. Bu nedenle öğrencilerimizin site içerisinde yer alan “Duyurular” bölümünü takip etmesi gerekmektedir.